GÜLTEKİN ULUTAŞ

Üflemeli Çalgılar Eğitmeni

guntekin-ulutas1966 yılında Ankara’da doğdu. 1979 – 1980 öğretim yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı Klarnet Bölümü’ne Aykut Doğansoy’un öğrencisi olarak girdi. Daha sonra Bülent Civelek ile çalışmalarına devam etti. 1987 yılında mezun oldu ve aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün açtığı sınavı kazanarak orkestrada çalışmaya başladı. 1997 yılında yüksek lisans programını bitirdi.

Türkiye’nin birçok şehrinde oda müziği ve solo konserleri yapan sanatçı, Başkent Oda Orkestrası, Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası, Ankara Devlet Opera Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Hayal Sahnesi Oda Orkestrası ile solo konserler verdi. 2000 yılında Belçika’ya giden sanatçı solo klarnetçi Eddy Vanoosthuyse ile klarnet, Patrick Beuckels ile oda müziği çalıştı. “Vaalms Radyo Orkestrası” ve “Leblanc Benelux Clarinet Orkestrası”na davet edildi ve konserlerinde görev aldı.

“I Solisti Da Carmen” Orkestrası’na solist seçilerek Belçika’da Interbrew Hall – Destelbergen – Bijlok Concert Hall Gent, Concert Noble Theatre Bruxel, Flanders Expo Hall St. Denjis Westrem, Staadsschowburg Louven şehirleri ve konser salonlarında solo konserler yaptı.

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası eğitmenlerinden olan sanatçının ayrıca Anadolu Mayası adlı CD’si bulunmaktadır.

Sanatçı halen Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Orkestrası Klarnet Sanatçısı olarak görev yapmaktadır.

KSENIJA ZECEVIC

Yaylı Çalgılar Eğitmeni

Ksenija Zecevic Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da doğdu ve Müzik Yüksek Okulu’ nda keman eğitimini 2002 yılında tamamladı. Çalışmalarına Berlin Hans Eisler Müzik Yüksek Okulu’nda Prof. Ulf Wallin ile devam etti ve konser sanatçılığından mezun oldu. İgor Ozim, Rafael Oleg, Erich Grünberg ve Jean-Pierre Wallez ile ustalık sınıflarına, Artemis Ve Miro dörtlüleriyle de oda müziği kurslarına katıldı.

Ksenija Zecevic bir çok uluslararası yarışmada ödüller aldı. 2002 ve 2006 yıllarında “Jeunesses Musicales” yarışmasında ikincilik ödülünün sahibi oldu. Solist olarak Belgrad Filarmoni, Sırbistan Radyo/TV Senfoni ve Brandenburg Senfoni orkestralarının konserlerinde yer aldı. Jeunesses Musicales Dünya Orkestrası, Camerata Nordica Oda Orkestrası gibi topluluklarda çalıştı. 2008 yılından beri Deutsches Symphonie Orchester-Berlin’in düzenli üyesidir.